Kategorie zboží
Aktuality
17.10.2021 8:15:56
Věřte svým střevům

Jak podpořit celkově zdraví a imunitu péčí o trávící trakt. Věděli jste, že…… střeva hrají důležitou roli v podpoře ...

více více

 
02.03.2021 7:51:47
Novinka: Hydrating Serum

Forever hydrating serum dokonale zapadne do vaší denní péče o pleť a poskytne silné zvýšení hydratace díky čistému ...

více více

 
Zobrazit všechny aktuality
Rychlý kontakt

Radana Kristina Urbanová
Stropešín 58
Hrotovice 675 55

BLOG

YOU TUBE

Telefon
606 160 905

Email
urbanova@aloe-top.cz

Aloetop na Facebooku
Naše tipy

Aloe Shave

tip Aloe Shave

Aloe Shave Gel je luxusní pěnivý gel na holení, který promění každodenní holení na rozmazlující zážitek. Díky více ...

více více informací

Aloe Heat Lotion

tip Aloe Heat Lotion

Určitě to všichni znáte – po dlouhém a namáhavém dni jste unaveni a všechny svaly máte ztuhlé. Ale nyní pro vás máme ...

více více informací

Aloe ever shield - ...

tip Aloe ever shield - tuhý deodorant

Prevence rakoviny prsu. Když stoupá teplota a jsme pod vlivem stresu, je Aloe Ever-Shield ideálním prostředkem ...

více více informací

FOREVER BRIGHT ...

tip FOREVER BRIGHT TOOTHGEL - zubní gel

Aloe vera si už starověké civilizace vážily pro její všestrannost. U žádného z našich vynikajících výrobků není tato ...

více více informací

CLEAN 9 vanilka

tip CLEAN 9 vanilka

Unikátní výživový, čistící program a hubnoucí program. MŮŽETE VYPADAT A CÍŤIT SE LÉPE UŽ ZA 9 DNÍ? ANO Program CLEAN ...

více více informací

Aloe Vera Gel Brusinka

ALOE BERRY NECTAR  A JEHO PŘÍRODNÍ SLOŽKY

Dr. Maurizio Mariscoli, poradce pro léčiva, kosmetické přípravky, lékařské zařízení, potravinové doplňky a veterinářství na Ministerstvu zdravotnictví, odborný poradce FLP Italy.

Podívejme se podrobněji na vlastnosti dvou složek Aloe Berry Nectar:

JABLKO a jeho vlastnosti:

Jablka se skládají z vody, bílkovin, tuků, cukrů různého druhu, jako je fruktóza, glukóza a sacharóza, minerálních látek, např. draslík, síra, fosfor, vápník, hořčík, sodík, železo, kromě toho se v něm nacházejí stopy mědi, jódu, manganistanu zinečnatého a křemíku. Jablko je bohaté i na vitamíny: C, PP, B1, B2, A a obsahuje také kyselinu jablečnou.

Obsahově je toto ovoce vyvážené a z pohledu výživy kompletní. Právě kvůli těmto vlastnostem je potřeba mu věnovat pozornost a také kvůli schopnosti vrátit tkáním mládí a obecně udržovat tělo v dobrém fyzickém stavu. Některé výzkumy ukázaly, že jablečná šťáva podporuje paměť a zvyšuje rychlost zpracovávání informací v mozku. Zdá se, že tento účinek je způsoben vyšší produkcí a lepším využitím neurotransmiteru acetylcholinu. Jiné výzkumy se soustředily paralelně na jeho formu s obsahem alkoholu - na mošt, ale přišly na to, že schopnost zvyšovat výkon paměti má koncentrovaná jablečná šťáva. A jak vyplývá z jednoho výzkumu na Univerzitě v Massachusetts Lowell (UML), jablko ve formě nápoje má schopnost stimulovat u lidí jak produkci, tak metabolismus acetylcholinu, esenciálního neurotransmiteru v paměťových mechanismech a nejen tam.

Tento výsledek - zveřejněný v časopise ,,Journal of Alzheimer's Disease" - vyplývá ze série výzkumů týkajících se Alzheimerovy choroby a v obecnějším smyslu úpadku rozumových schopností, které se zaměřují na hledání možností léčení této nemoci medikamentózní léčbou.

,,Není vyloučeno, že jednoho dne dospějeme k doporučení zapojit do diety při Alzheimerově chorobě vedle jiných léčiv i jablečnou šťávu nebo jiné přípravky na bázi tohoto ovoce," vysvětluje Thomas Shea, PhD, ředitel Výzkumného centra buněčné neurobiologie a neurodegenerace na UML. [z časopisu Le Scienze, ze dne 4. srpna 2006]

Od jablka přejdeme nyní k druhé složce, kterou je Brusinka a zaměříme se na její vlastnosti.

Brusinka obsahuje:

• flavonoidné eterosidy (asperulozid, quercitrin, isokvercitrin, quercetin - 3 ramnóza)

• antokyany 3% (delfinidin, kyanidin, malvidin, petunidin, peonidin, pelargonidin, irsutidina)

• taniny catechinici (5-12%)

• organické kyseliny (1-1,7%), provitamin A, vitamin C a B-komplex.

Mnoho žen se během let sexuální aktivity nejednou setkává s infekcemi močových cest, často recidivujícími. Tyto infekce se objevují i u starých lidí, u dětí, u lidí žijících ve stresu a u těch, kteří mají nevyváženou stravu nebo se nesprávně stravují. Abychom předcházeli těmto infekcím, nebo spolupracovali při jejich léčbě, stále častěji využíváme přírodní produkty. Jedním z nich, velmi oblíbeným, je brusinka velkoplodá (Vaccinium macrocarpon), která je dostupná na trhu jako šťáva nebo jako doplněk v různých přípravcích. Je potřeba podotknout, že kritéria čistoty a kvality při výběru použitých složek, přesná formulace a o nic méně důležitý postup při přípravě konečného produktu se setkávají v produktu, který je jiný než konkurenční výrobky.

Jak působí brusinka?

Největší část brusinky, pokud jde o objem, představuje voda, ale obsahuje i různé organické látky (např. katekiny, flavonoidy, antokyaniny). Mechanismus, kterým brusinka přispívá k prevenci nebo léčbě infekcí močových cest, není přesně znám. Zdá se, že svým působením zabraňuje patogenním bakteriím ADHER na sliznici močových cest, čímž znemožňuje vznik infekce. Kromě toho významnou schopností brusinky je schopnost zvyšovat kyselost moči a také antiseptický účinek některých jejích složek.

Provedené studie ukazují, že produkty na bázi brusinky, pokud se užívají dlouhodobě (6-12 měsíců) a pokud se dodrží potřebná denní dávka, mohou být účinné jako prevence recidivy infekce močových cest u rizikových skupin lidí. Také bylo prokázáno, že brusinka velkoplodá (Vaccinium macrocarpon) jako koncentrovaná šťáva značně přispívá k prevenci recidivy infekcí dolních močových cest. Dnes se domníváme, že účinné látky je potřeba hledat mezi polyfenoly (prokyanidiny), které jsou obsaženy v bobulích. Užívání nových koncentrovaných šťáv brusinky, které jsou obzvláště bohaté na polyfenoly (prokyanidiny), se zdá být nejvhodnější léčbou, a to i kvůli značnému obsahu vody přítomné ve šťávě.

Vlastnosti

Brusinka velkoplodá obsahuje značné množství antokyanů, flavonoidů, kyseliny citrónové, jablečné, hippurové a mnoho dalších látek, které mají protibakteriální účinky, díky čemuž je účinná především v močovém traktu.

Poslední studie ukázaly, že šťáva z ovoce této rostliny má schopnost zabraňovat tomu, aby patogenní bakterie adherovaly na povrch sliznice. Tyto bakterie jsou zodpovědné za infekce močových cest, jde např.o bakterii Escherichia coli (infekce močových cest způsobuje nejčastěji právě tato bakterie). Taková funkce, která podporuje fyziologické odstraňování kolonií anomálních bakterií, může přispět k zabránění kolonizování střeva a měchýře právě těmito potenciálně patogenními bakteriemi. Obzvláště pozoruhodnou vlastností brusinkové šťávy při zabraňování vzniku infekcí močového traktu je schopnost snížit hodnotu pH moči, čímž se okyselí moč, což také napomáhá v boji proti samotným infekcím.

Určení produktu

Užívání brusinky velkoplodé se doporučuje při akutních a chronických zánětech močových cest, jakými je zánět močového měchýře, často způsobený střevní flórou, která se stává zdrojem endogenní infekce močového měchýře hlavně u žen kvůli anatomické predispozici ženského močového traktu, ale je již běžný i u mužů kvůli zvětšení prostaty.

Doporučuje se lidem, kteří trpí na opakované infekce močových cest, jakými jsou zánět močového měchýře a prostaty, ať jsou již příležitostné, návratné nebo chronické.

Brusince se připisují i tyto další vlastnosti:

• Antioxidant, zachycuje volné radikály.

• Podporuje dobrý zrak.

• Zlepšuje vidění v šeru.

• Má ochrannou funkci a obsahuje vitamín P, který podporuje dobrou propustnost a odolnost   kapilárních stěn.

• Podporuje sekreci mucinu, čímž zabraňuje tvorbě žaludečním vředům.

• Podporuje spasmolytickou aktivitu.

Kdy lze doporučit užívání Aloe Vera Gelu Brusinku?

/ALOE BERRY NECTAR /

• V případě vratných zánětů močového měchýře a zánětů močových cest.

• V případě nedostatečné pevnosti kapilárních stěn a při křečových žilách.

• V případě kyselosti žaludeční šťávy.

• V případě únavy ze stresu a přepracování.

• V případě nevyvážené diety.

Zdroj: Forever 02/2009

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.